مرتبه
تاریخ : دوشنبه بیست و سوم بهمن 1391

کارشناس پاسخگو : امین

سلام

سلام برادرم مدتی است معتاد شده اگر در جلسه ی خواستگاری از بنده در مورد ایشان سؤال شد چه جوابی بدهم ممنون میشوم اگر در این باره مرا راهنمایی كنید

جواب

سلام

اینکه همون اول خودت این بحث رو مطرح کنی کار درستی نیست و اصلا نیازی به بیان کردن این مسئله در همون ابتدای آشنایی نیست. چیزی که معمولاً برای خواستگار در این مورد مهمه، معتاد نبودن پدره و اعتیاد برادر خیلی مورد توجه نیست و در جلسه خواستگاری مستقیماً از اعتیاد برادر سوال نمی شه. لذا نباید قبل از اینکه ایشون حرفی رو پیش بکشن شما در این باره حرفی بزنی. با این حال باید دید این مورد برای خواستگار شما چه مقدار اهمیت داره. اما اگه ایشون از قبل چیزهایی بدونه و بخواد از شما در جلسه خواستگاری حقیقت رو بشنوه شما هم باید حقیقت رو بهش بگی. البته؛ شما میتونی با بیان اینکه از این مسئله خیلی ناراحتی و با توجه به اینکه به تازگی برادرت به این مشکل دچار شده و میخوای کمکش کنی که کنار بزاره، کاری کنی که طرف عاقلانه تر با این مسئله برخورد کنه و سریع عقب نشینی نکنه.

ولی اگه سوالی در این باره نشد، شما هم نیازی نیست همون اول بهش بگی و بذار بعد یه مدت که بیشتر باهم آشنا شدید در یک فرصت مناسب بهش بگو. حالا اگه قبل از اینکه شما بگی، خودش متوجه شد و گفت چرا نگفتی؟ شما هم میگی قصد پنهان کاری نداشتم  و این چیزیه که معمولا پنهان نمی مونه؛ بلکه سر فرصت می خواستم بگم اما شرایطش پیش نیومد که مطرح کنم؛ می خواستم اگه کسی منو رد می کنه و یا قبولم می کنه به خاطر خودم باشه و تناسبها و تفاوت ها، در مقایسه با خودم مطرح بشه؛ نه مشکلی که برادرم داره.

پیروز و سر بلند
طبقه بندی: اعتیاد،  افشای عیب خانواده برای خواستگار، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
<>
پاسخگو: یاسین مدیر محتوائی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic