مرتبه
تاریخ : شنبه هفتم اردیبهشت 1392

کارشناس پاسخگو: امین

حسین

لطفأ سوال منو تو سایت بذارین تا دوستان هم علاوه برشما نظرشون رو بدن ممنون لطفأ حتمأ انجامش بدین

پسری ۲۰ساله هستم سال گذشته با برنامه های چت اشنا شدم اما متأسفانه خواستم برای تجربه هم که شده با دخترا چت کنم اخه من با دختری رابطه نداشتم و الان هم ندارم،منتها سال گذشته برای اولین و انشاالله اخرین بار از طریق چت با یه دختر مذهبی از شهری خیلی دور تر از شهر خودم ۸ماهی چت و اس ام اس داشتم،فقط چت و اس ام اس، همین و بس، متأسفانه یواش یواش به هم علاقه پیدا کردیم، چون دختر خیلی خوبی بود و خانواده دار و پاکی بود ما تقریبأ از همه چیز هم مطلع بودیم متأسفانه حوادث تلخی واسش پیش اومد که باعث شد تنهایی به وجود امده شو بامن پر کنه و شده بودم سنگ صبورش،خیلی به هم علاقه داشتیم و خیال پرداز هم بودیم به طوری که همدیگه رو مال هم تصور میکردیم،اون واسش خواستگار هم میومد و احتمالأ بخاطر اینکه من باهاش بودم بهشون اهمیت نمیداد و رد میکرد،من اتفاقی با سایت شما اشنا شدم و مطالبشو خوندم وقتی دیدم چقد این رابطه خطرناک هس و چه عواقبی به دنبال داره و از طرفی اینده اون دختر چی میشه تصمیم گرفتم با وجود علاقه ی زیاد پیش اومده قطع ارتباط کنم،باورکنید نامرد، بی وفا یا... نبودم و با مطالعه مطالب سایت شما فهمیدم رابطه مون کاملأ اشتباهه مخصوصأ مخصوصأ واسه اون دختر،توکل به خدا کردم و رابطه رو کاملأ قطع کردم و تصمیم گرفتم که اشتباهمو تکرار نکنم تا که از روش صحیح ازدواج کنم،الان ۳ماهه هیچ رابطه با هیچ دختری ندارم،خیلی خوشحالم،دیگه اضطراب ندارم و خیلی راحت شدم،دیگه بهش فکر نمیکنم،اما نگران اون هستم نمیدونم اینده اون چی میشه!ایا منو فراموش میکنه؟

بعد اینکه

ناگفته نماند این رابطه از اول بیشتر جنبه شناخت و شناخت دخترا رو داشت واسه من،که بعد عاطفی شد

اما ایا این رابطه رابطه دوست دختر دوست پسری بوده؟

خودم خیلی حساس هستم نسبت به این مسائل دوست دختر دوست پسری

نگرانی دیگه من همسر اینده ام هس ایا باید این ماجرا رو بدونه؟

دوست ندارم هیچ چیزی رو ازش مخفی کنم هیچ چیز.

ایا اگه بدونه راجب من چی فکر میکنه؟

در ضمن تعریف از خود نباشه من ادم مذهبی و راستگو و پاکی هستم،و همه کسایی که منو میشناسن به خوبی از من یاد میکنن همه شون،لطفأ راهنماییم کنید باتشکر فراوان

پاسخ

سلام

خب همونطور که خودتم میدونی رابطه شما از اول با اون دختر کار درستی نبوده هر چند به قصد شناخت باشه ولی با قطع رابطه جلوی خیلی از خسارت ها رو گرفتی و این خوبه.

قبل از پاسخ باید بگم شما این رو نگفتی که چرا طرف رو رها کردی و برای ازدواج با اون اقدام نکردی؟ درسته رابطه خوب نیست و باید رابطه رو قطع میکردی ولی این به این معنا نیست که اگه مورد خوبی بود برای ازدواج اقدام نکنی. شما می تونستی بررسی کنی ببینی اگه از لحاظ فکری، اعتقادی، اخلاقی و رفتاری با هم تناسب دارین و مشکلی برای ازدواج نیست ازدواج با ایشون رو کلا منتفی نبینی. ولی اگه به این نتیجه رسیدی که به درد هم نمی خورین حرف دیگست.البته حالا شاید دیگه گذشته باشه و جای این مساله نباشه چون ممکنه جلو بری و علی رغم اینکه متوجه بشی مناسب هم نیستید نتونی دل بکنی و جدا بشی یا اینکه ایشون رو بی خودی دوباره یه مدت امیدوار کنی یا  اینکه خودت بفهمی مناسب هم هستید اما خونواده ها مخالفت کنند ولی اگر خواستی جلو بری با خودش رابطه برقرار نکن بلکه با خونواده مطرح کن و در صورت موافقت اونا برای خواستگاریش اقدام کن

در مورد ایشون که آیندش چی میشه خب مطمئنا اگه شما امکان ازدواج با ایشون رو نداشتی و برای همین رهاش کردی، بدتر از اونی که قرار بود چند سال دیگه، بعد از رها کردن شما براش اتفاق بیفته نمیشه. درسته که شاید فراموش کردن شما براش سخت باشه همونطور که شما هم راحت اون رو فراموش نکردی، ولی اینطوری بهتر میتونه آیندش رو بسازه و تا فرصت هاش رو از دست نداده و سنش بالا نرفته فرد مورد نظرش رو پیدا کنه و باهاش ازدواج کنه.

اما اینکه میگی این رابطه از اول جنبه شناخت داشته و ... خب خیلی از رابطه هایی که ایجاد میشه از همون اول که با قصد سوء و به قول شما دوست دختر و پسری نیست بلکه یواش یواش این رابطه بیشتر میشه و آخرش خسارت های جبران ناپذیری رو به بار میاره. اینکه اسمش رو رابطه دوست پسری - دوست دختری بذاریم یا نه چندان فرقی نمیکنه. به هر حال رابطه همون رابطست ولی کیفیتش فرق میکنه. مهم اینه که شما متوجه اشتباهت شدی و جلوش رو گرفتی.

در مورد اینکه این مسئله رو به همسر آیندت بگی یا نه در جواب باید بگم نه. چون لزومی نداره که این مسئله رو بهش بگی و با گفتنش دردی تو زندگی آینده شما دوا نمیشه که هیچ، بلکه ذهنیت منفی و آزار دهنده ای هم تو ذهن طرف میسازی که درست کردنش خیلی سخته و شاید سالها طول بکشه که بتونی اعتماد کاملش رو جلب کنی. درسته صداقت در زندگی خیلی مهمه و نباید دروغ گفت ولی هر راستی رو هم نباید گفت مخصوصا جایی که مخل زندگیه و به اون صدمه میزنه.

پیروز وسربلند باشید
طبقه بندی: ازدواج از طریق رابطه،  عقب نشینی پسر، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
<>
پاسخگو: امین
نمایش نظرات 1 تا 30
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات