مرتبه
تاریخ : یکشنبه هفدهم شهریور 1392

سلام

من دختری 20 ساله هستم که در دانشگاه صنعتی شریف دانشجوی کارشناسی ام و قصد ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را نیز دارم، علی رغم نظر من که اصرار و عجله ای برای ازدواج ندارم خانواده ام مایل اند که هرچه زودتر این امر صورت پذیرد و همچنین تنها با ازدواج من با همشهری راضی می شوند درحالی که من در آینده می توانم فرصت های خیلی خوب و بهتری داشته باشم که البته از شهری دیگر باشند. خواستگاری دارم که هم شهری من است و این مسئله کاملا سنتی مطرح شد و پدر ایشان با پدربزرگ بنده سابقه ی دوستی دارند. به سبب این آشنایی و همشهری بودن و شناخت خانواده من از خانواده و اصالت خانوادگی شان راضی شدم که به خواستگاری بیایند.

ایشان در یک رشته ی معمولی یک دانشگاه نه چندان خوب درس خوانده اند و قصد ادامه ی تحصیل ندارند و در آینده می خواهند در بازار کار کنند، مثلا طلافروشی. درآمد ایشان و وضع مالی خانواده شان بسیار خوب است و از لحاظ سایر معیارها و استاندارد هایی که در ذهن داشتم بالای 90% ایشان را تایید می کنم. محیط خانوادگی شان بسیار گرم و با محبت و سرشار از احترام است و با ادامه تحصیل من و اشتغال در آینده من مشکلی ندارند و قرار است در تهران ادامه تحصیل دهم. تنها مشکل شغل ایشان و عدم تمایل شان برای ادمه ی تحصیل است و از لحاظ فکری با هم هماهنگ هستیم فقط در زمینه ی درس و تحصیل کمی اختلاف داریم. تنها عاملی که مرا قانع می کند جواب بله بگویم محدود بودن انتخاب های من به سبب صرفاً همشهری بودن شان است. با این اوصاف شما این ازدواج را به صلاح می دانید؟


پاسخ

سلام

تحصیلات دانشگاهی مخصوصا برای آقایون تا حدودی فقط به خاطر شغل و درآمده و همه دنبال دانش به خاطر خود دانش نیستند. اگه ایشون با همین مقدار درس تونسته شغل مناسبی پیدا کنه و وضع مالی خوبی هم داره و خودش هم علاقه ای به ادامه تحصیل نداره دلیلی وجود نداره که بخواد ادامه تحصیل بده. اگه ایشون تناسب لازم فکری اعتقادی اخلاقی و رفتاری رو با شما داره و شما هم بهش علاقه داری گزینه خوبی برای ازدواجه و  بهتره از دستش ندی.

در مورد تحصیلات و کار خودتون هم که باید به تفاهم برسین که ظاهرا مشکلی با درس و شغل شما ندارن.

نکته دیگه اینکه اگه شما بنا دارید که ادامه تحصیل بدین، در این صورت سطح تحصیلات شما بالاتر از ایشون میشه که در اون صورت شما نباید اهل فخر فروشی در این مورد باشید و احیانا در اختلافات جزئی که ممکنه برای هر خانواده ای پیش بیاد نباید این مساله رو به رخ ایشون بکشید و خودتون رو بالاتر از ایشون بدونید.

در مورد اینکه فکر کنی در آینده موقعیت های خوب دیگه ای خواهی داشت باید بدونی که این صرف احتماله و ممکن هم هست در آینده موقعیت های خوبی نداشته باشی مثل خیلی از دخترایی که مثل شما فکر می کردن و بعد از اینکه درسشون تموم شد بر خلاف انتظاری که داشتن اونی که میخواستن رو پیدا نکردن بخاطر اینکه تحصیلات بالای دختر گرچه کیفیت خواستگارش رو بالا می بره اما تعدادش رو کم می کنه به همین خاطر باید منتظر افراد خاصی باشه که از نظر تحصیلی با او هماهنگند و ممکنه اونا به خواستگاریش نیان یا اگرم بیان از جهات دیگه مناسب نباشند به همین خاطر صبر کردن برای آینده بهتر ریسک داره چون ممکنه هرگز اونی که می خوای گیرت نیاد

بنابراین خیلی ایده آل گرایانه فکر نکن و اگه طرف مورد مناسبیه ازدواج کن.

پیروز و سربلند باشید
طبقه بندی: اختلاف تحصیلی، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
<>
پاسخگو: امین
نمایش نظرات 1 تا 30
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic