مرتبه
تاریخ : دوشنبه یکم مهر 1392

پاسخگو: شکیب

با عرض سلام دختری 43 ساله هستم.تحصیلکرده هستم از یه خانواده متشخص.عفیف وپاک.اما شغل خاصی ندارم از نظر دیگران هیچ عیبی که مانع ازدواجم بشود درمن وجود ندارد بااینکه هیچ عیبی ندارم و زیبا هم هستم تا به حال موفق به ازدواج نشدم. ازدواج همیشه برای من مهم بوده و مثل هر دختری هم نیاز و هم دوست دارم که ازدواج کنم. قبلا خواستگارهایی داشتم اما قسمت نشد دیگه از سن ازدواج من چند سالی گذشته و این خیلی خیلی نگرانم کرده. خیلی دلم میخواهدازدواج کنم. مخصوصا زمانی که میبینم دوستانم همه ازدواج کردند و بچه های انها نیز بزرگند بیشتر ناراحت میشوم. که چرا من من هنوز اندر خم یک کوچه ام. اما متاسفانه خواستگار مناسبی ندارم یکی دوموردخواستگار دارم که افراد متاهل هستند.خوب هیچ کسی دوست ندارد با یک مرد متاهل ازدواج کند.نمیتونم به دوست واشنا بگم  که برای من خواستگار پیدا کنید خوب دوست واشنا میدانند که من مجردم اگر میخواستند اقدامی کنند می کردند . تو اجتماع و جامعه هم هستم . اما هیچ کس همسر ایندشو تو خیابان هم پیدا نمیکند. جای خاصی هم شاغل نیستم که از طریق همکاران اقدامی بشه .خوب درصد افرادی که مناسب سن من باشند و هنوز مجرد باشند و احتمال اشنایی و پسندیدن منو داشته باشند خیلی کم هستند.یا مطلقه و بیوه. خوب هرچقدر منتظر بمانم سنم بالاتر میرود و در نتیجه درصد شانس ازدواجم پایین میاد.

درسته که سن ازدواج بالا رفته ودختران که منتظر ازدواج هستند زیاد شده اما مسلما افراد به سن من خیلی زیاد نیستند. چند سالی هست بابت این مسئله خیلی نگرانم. چقدرمیتوانم خودم  را به کارهای دیگه مشغول کنم .خیلی به خدا متوسل میشوم که کمکم کندباعث دغدغه فکری خانواده بخصوص مادرم هم شدم .خیلی گوشه گیر و افسرده شدم همش تو خودم هستم و خیلی بابت  سرنوشتم گریه میکنم و دعا میکنم.با مشاور هم صحبت کرده ام میگویند همه چیز ازدواج نیست.اما من واقعا دلم میخواهد ازدواج کنم.میترسم افسردگی بگیرم.ایا باید قید ازدواج را بزنم؟یا باز منتظر بمانم؟یا علی رغم میل باطنیم با یه فرد متهل ازدواج کنم ؟لطفاراهنماییم کنید چکار کنم؟ تمایل دارم نظرات محترمانه دوستان رانیز بخوانم.

متشکر


پاسخ

سلام

اولا شما هیچ گاه ناامید نشوید و توکلتان به خدا باشد و در ثانی سعی کنید ایده آل گرا نباشید و از خواسته ها و شرایط خود کوتاه بیایید. با مسایل آسان برخورد کنید و مواردی که متاهلند را اگر مناسبند رد نکنید و به آنها نیز فکر کنید ،چون فرد متاهلی که بتواند زندگی خوبی برای شما فراهم کند ،قطعا خیلی بهتر از مجرد زندگی کردن است، ولی با این حال شما باید به شرایط خود توجه داشته باشید که آیا می توانید با فرد متاهل زندگی کنید؟ همچنین لازم است مطمئن شوید که زندگی اول فرد متاهل دچار مشکل نمی شود

در مورد اینکه به شما گفته اند همه چیز ازدواج نیست عرض می کنم این حرف درست نیست چون هر چه سن بالاتر می رود آدمی نیاز بیشتری به همدم پیدا می کند و همچنین انسان عزیزان خود را از دست می دهد و تنهاتر می شود و همانطور که خودتان هم اشاره کردید شانس ازدواج هم کم می شود پس سعی کنید با این موضوع عاقلانه برخورد کنید و اگر خواستگاری که قبلا ازدواج کرده بود و یا متاهل است بی جهت رد نکنید،وحواستان باشد که شرایط مناسبی داشته باشد و این ازدواج باعث خراب شدن زندگی زن اول نشود.

شما در این زمینه بخش ازدواج با مرد زن دارhttp://moshaver41.ir/post/category/19 را مطالعه کنید.

البته شما می توانید از راههایی که برای همسریابی دختران هست زمینه دیده شدن و انتخاب شدن را فراهم کنید در این زمینه مطالب لینک زیر را مطالعه کنید
http://moshaver41.ir/post/category/6
طبقه بندی: ازدواج بامرد زن دار،  همسریابی دختران، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
<>
پاسخگو: امین
نمایش نظرات 1 تا 30