مرتبه
تاریخ : دوشنبه نهم بهمن 1396


سوال: می دانم شوهرم  به من خیانت می کند، گاهی فکر می کنم که درقبال خیانت او من هم حق دارم به او خیانت کنم ولی می ترسم. نمی گم خیلی مومنم ولی خوب همیشه سعی کردم حد وحدود خود را رعایت کنم ولی انصاف نیست که یک مرد هر جور دلش می خواهد رفتار کند وهمه را به بازی بگیرد ولی خودش درد خیانت را حس نکند. گاهی  دعا می کنم یک جا آبروش برود بلکه سرش به سنگ بخورد .اما بیشتر اوقات از خدا می خواهم به راه راست بیاوردش وزندگی خود را داشته باشیم .نمی دانم شما بگویید چه کار کنم؟

پاسخ: 
کاربر محترم ابتدا باید بدانید امروزه اگر به خیانت مردان به عنوان یک پدیده شوم و روبه گشترش نگاه کنیم به علت های مختلفی برخورد می کنیم. از کوتاهی ها و کمبود ها در زندگی زناشویی گرفته تا گسترش فرهنگ های غلطی که از آن سوی مرزها سر ریز می شود. اما یک دلیل عمده در این بین خودنمایی کرده و بیش از همه تاثیر گذار هست همان دلیلی که همه سعی می کنند اصلا آن را نبینند و به آن توجهی نکنند. بله تشخیص اینکه یک مرد به چه چیزهایی برای آرام شدن نیاز دارد و تفاوت های یک مرد هنگام طغیان شهوت با یک زن در چیست؟ یک زن برای مهار شهوت ارضا نشده در زندگی زناشویی چه راه هایی دارد و برای مردی که نتوانسته خود یا همسرش او را ارضا کند چه نسخه ای را تجویز می کنیم؟ نگاه دین به این مقوله چیست؟ جواب سوال ها را اگر پیدا کردیم مشکل سوال کننده و خیلی از مردان و زنانی که با خیانت دست و پنجه نرم می کنند و کانون گرم خانواده را به عصر یخبندان تبدیل می کنند خواهیم یافت.
کاربر محترم به هیچ وجه به این فکر نکنید که در برابر خیانت شوهرتان شما نیز خیانت کنید. این را باید بدانید که با خیانت در برابر خیانت، نمی‌توان به تسویه حساب با همسر امیدوار بود. در واقع خیانت متقابل بهانه خوبی برای خیانت‌های بیشتر هم در حال حاضر و هم در آینده به دست او می‌دهد و به راحتی سبب شود که شوهرتان، خیانت را یک مسئله پذیرفته شده بداند چرا که زوجین هر دو همین کار را کرده‌اند. شوهرتان به جای ایجاد احساس گناه ، بهانه خوبی به او می‌دهد تا احساسات شما را کاملا نادیده بگیرد و پیامدهای رفتارهای خودش را هم کوچک و ناچیز بنمایاند. ورابطه آسیب دیده‌ی بین شما را پیچیده‌تر و آسیب‌پذیرتر می‌کند طوری که ممکن است هر فرصتی برای بهبود یافتن رابطه را از بین ببرد. از این رو خیانتِ متقابل به هیچ وجه راه خوبی برای ایجاد زمینه مناسب برای بازسازی ارتباط و اعتماد به نظر نمی‌رسد و تلافی کردن فقط می‌تواند میزان باقیمانده احتمالی شانس درمان رابطه را از بین برده و از این گذشته سلامت هیجانی خود شما را با آسیبهای جدی مواجه کند.
پس کاربر محترم قبل از هر اقدام شتابزده، با خودتان فکر کنید و ببینید آیا زندگی مشترکتان برای هر دوی شما به اندازه کافی رضایت بخش بوده است یا نه؟ چرا همسرتان این رفتار را انجام داده است؟ آیا خیانت همسرتان صرفا لغزش ایشان است یا اینکه در زندگی مشترکتان مشکلاتی وجود داشته است؟
در قدم بعدی، لازم است برای مدتی با همسرتان سرسنگین رفتار کنید؛ یعنی به گونه‌ای رفتار کنید که همسرتان متوجه ناراحتی شما بشود. در آن صورت اگر همسرتان علت را جویا شد، به طور کلی برای او توضیح بدهید که احساس می‌کنید مشکل جدی در زندگی‌تان رخ داده است و احساس می‌کنید که تعهد و وفاداری لازم در رابطه‌تان وجود ندارد و ...
البته سعی کنید در این باره مستقیم حرفی نزنید، بلکه یک اشاره‌ی کلی کافی است و از همسرتان علت را جویا شوید. اگر این اتفاق افتاد که چه بهتر، ولی اگر همسرتان نسبت به ناراحتی شما اصلا عکس‌العملی نشان نداد، در آن صورت در یک فرصت مناسب با همسرتان به صورت ملایم، ولی جدی گفت‌وگو کنید و از ایشان علت این رفتارش را جویا شوید. جویا شدن این اقدام بسیار مهم است.
در ضمن، به همسرتان کمک کنید تا برای نجات این زندگی که سال‌هاست برایش تلاش کرده‌اید، این روابط پر خطر و گناه آلود را تمام کرده و به زندگی اصلی خود بازگردد. علاوه برآن، شما هم رابطه عاطفی خود را با همسرتان بیشتر کرده و نگذارید همسرتان جذب این دست فضاها و روابط گناه‌آلود شود.
در آخر، اگر با انجام راهکارهای فوق، همچنان حس منفی نسبت به همسرتان دارید، توصیه می‌کنم نباید در آن وقت، هیچ تصمیمی بگیرید، اما لازم است با مراجعه به یک مشاور و روان‌شناس، خود را تخلیه کنید؛ چرا که مشاور می‌تواند شما را با شیوه‌های درست تخلیه هیجانی آشنا کند که این کار، برای شما بسیار مفید خواهد بود.

موفق باشید.
طبقه بندی: رابطه با غیر همسر، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
<>
پاسخگو: عبد الله ملکی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic