مرتبه
تاریخ : پنجشنبه دوازدهم بهمن 1396سوال:  من یک پسر فروردینی هستم و علاقه مند به دختر بهمنی هستم. من شنیدم و خواندم متولدین این دو ماه باهم نمی توانند زندگی خوبی داشته باشند. و در سایت های دیگر هم خواندم ازدواج  متولدین بهمن و فروردین آخرش به طلاق منجر می شودآیا این حرف درست هست؟! من واقعا از وقتی این مطلب رو خواندم نگرانم که من هم مثل این ها برام این اتفاق نیفتد.
پاسخ: 
کاربر محترم؛ اعتقادی به اینگونه طالع بینی ها وجود ندارد و فكر خود را درگیر آنها نكنید، چرا که طالع بینی نه از نظر دینی و شرعی قابل اعتماد است و نه منشا علمی شناخته شده و معتبری دارد و  نمی توان بر اساس آن قضاوت كرد. آنچه ضامن موفقیت در ازدواج است فكر كردن، خودشناسی، تنظیم ملاک های ازدواج، انتخاب درست همسر، بررسی ملاک ها در او، تحقیق و صحبت ها و سوالات سنجیده در جلسه خواستگاری و توكّل و توسّل است. نه فال و طالع بینی، جادو سحر و ... .
متأسفانه برخی از مردم بجای اتكا بر نیروی اراده و عقل خود كه خدا انسان را به آنها سفارش كرده خود را در سختی نمی اندازند و دوست دارند خیلی راحت به سعادت و خوشبختی برسند و راحت ترین راه را انتخاب می كنند و دوست دارند با پرداخت مقداری پول خیال خود را راحت كنند. سال و ماه و روز تولد نمی تواند معیاری برای خوشبختی یا بدبختی انسان باشد و آنچه ضامن موفقیت یا شكست انسان در زندگی مشترک است ویژگی های افراد است كه در طول دوران كودكی و نوجوانی شكل گرفته و صبر و گذشت و بكار گیری مهارت های زندگی است كه هر فرد می تواند در زندگی اش بكار بگیرد. و البته نباید فراموش كرد كه توكل به خدا و دعا و توسل به معصومین نیز می تواند توفیقات انسان در زندگی را بیشتر كند و موجب سعادت انسان گردد.
توصیه ما به شما در مورد ازدواج و انتخاب همسر این است كه به جای توجه داشتن به این قبیل مسایل خرافی، پس از انجام تحقیقات لازم و مشورت با افراد خبره و دلسوز در این مورد و اطمینان از صلاحیت فرد مورد نظر بر خداوند توكل و اعتماد كنید و با عقلانیت و برخورد خوب و انسانی و مهر ورزی و خرد ورزی خیر و صلاح و سعادت خود را رقم بزنید و اطمینان داشته باشید با لطف و عنایت و مدد الهی زندگی خوب و سعادتمندانه ای خواهید داشت.
همچنین با جستجویی ساده می توانید افرادی را بیابید كه متولد ماه فروردین و بهمن هستند و زندگی سراسر آرامشی را تجربه می كنند و یا با مراجعه به دادگاه های خانواده خواهید یافت كه منشاء اختلافات خانوادگی عدم تفاهم بوده است نه ماه و سال تولد.
موفق باشید.طبقه بندی: روش شناخت، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
<>
پاسخگو: عبد الله ملکی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات